Nejak nevim jestli se da rici breaktrough k vlaknovemu detektoru ktery ve sve podstate neni detektor jen vlaknovy laser cerpany signalem...
A nejak nevim ale pro celou technologii nevidim uplatneni k cemu je k pripojeni vesnic?? ten opticky kabel je fakt jednodussi...
a pripojeni jednotlivych zarizeni... cinani zkousi lifi uz pekne dlouho a ze by byli schopni to dat mimo laborator do deseti let o tom jsem taky neslysel a rekl bych ze maji vetsi vyzkumne moznosti nez fb..
Odpovědět0 0
By mě docela zajímalo, co s takovým laserovým paprskem udělá déšť a mlha.
Odpovědět0 0
přeruší, ale jestli jde o oblasti bez internetu tak to bude změna k lepšímu. taková satelitní TV za bouřky nebo většího deště taky nefunguje.
myslím si že by bylo lepší obětovat trochu rychlosti a nechat viditelný záření, teda světlo, nebo dát do nabídky obojí.
Odpovědět0 0
Pokud by šlo jen o snížení rychlosti a nepřerušeném spojení, bylo by to ok a ano, lepší než nic. Pokud by ale spojení bylo nestabilní tak nevím nevím.
Poznal jsem návykovost netu. Stačí na 3-6 měsíců připojít někoho, kdo net neměl a jakmile je sebemenší výpadek spojení tak volá. Prostě taková novodobá droga :-D
Ale rozhodně je dobře, že je tu snaha rozšířit net všude a hledají se nové technologie.
Odpovědět0 0
Novodobá droga? Když se vám rozbije pračka tak si taky zavoláte aby to někdo opravil, když přestane fungovat televize, auto, mobil, cokoliv. Internet je zkrátka pro dnešní život potřebný - pro kvalitní(pohodlný).
Odpovědět0 0
Kdyby bylo lidem jasný že to nejde kvůli počasí jako jim to je jasný u satelitu, tak by volat neměli.
Internet je jistě určitý standart a užitečná věc jako pošta, elektrická síť, veřejná doprava, plyn, silnice a tohle vše někde ještě nemají. myslím že je to dobrý že velký firmy se snaží internet dostat na nový místa i když všechny ty sítě mají i nevýhody a nebezpečí. i když to že např unicef vrtá studny v africe je asi o něco lepší.
Odpovědět0 0